Редактор

Редактор

URL сайту:

Які обмеження діятимуть у Житомирській області при введені надзвичайного стану

Перевірки транспорту, заборона на проведення масових заходів і мітингів, посилена охорона держструктур та інфраструктурних об'єктів – саме це очікує Житомирську область у разі введення надзвичайного стану.

ЄДНІСТЬ ТА ЗГУРТОВАНІСТЬ В ПРОТИСТОЯННІ ЗБРОЙНІЙ АГРЕСІЇ – ЗАПОРУКА ТОГО, ЩО ВОРОГ НЕ НАБЛИЗИТЬСЯ ДО НАШИХ ДОМІВОК

Вступити на захист свого краю, навчитись військовій справі та поєднати це з основною цивільною роботою можна долучившись до військових частин Сил територіальної оборони. Адже контракт про службу в резерві тероборони передбачає, що людина продовжує працювати та паралельно з тим кілька разів на місяць проходить військовий вишкіл у складі свого батальйону.

Арсеній Пушкаренко ознайомив Послів європейських держав із безпековою ситуацією на кордоні Житомирщини з Білоруссю

Народні депутати від партії «Слуга Народу» Тетяна Грищенко, Тетяна Циба, Артем Кунаєв, Максим Перебийніс і Герой України Ігор Герасименко разом із Послами Іспанії та Естонії в Україні відвідали північ Житомирщини для перевірки оперативної ситуації в регіоні. Зокрема, вони побували на пункті пропуску «Виступовичі» на кордоні з Білоруссю. Також ознайомилися з ситуацією безпосередньо на державному кордоні.

Під час наради з безпекових питань у прикордонному Овручі народний депутат, голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко підтвердив, що ситуація залишається стабільною та контрольованою. Це досягається завдяки чіткій взаємодії всіх профільних служб, прикордонників, силовиків, територіальної оборони та місцевої влади.

 

«Ми повністю готові. Всі знаходяться на місцях і на постійному зв’язку. Сценарії, що робити в разі виникнення надзвичайної ситуації, повністю відпрацьовані», – повідомив нардеп.

У свою чергу Посли засвідчили підтримку Україні.

Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск розповів, що нині Естонія, як ніхто інший, розуміє Україну. Адже в історії його держави був момент, коли країна залишилася сам на сам із агресором і втратила незалежність.

«Коли Естонія повернула незалежність, відтоді в нас є один важливий принцип – ніколи не бути самим. І йдеться не лише про Естонію. Ми так само не залишаємо сам на сам демократичні країни, які борються з агресією. Тому Естонія з Україною», – заявив він.

Водночас Посол Іспанії в Україні пані Сильвія Хосефіна Кортес Мартін висловила щире захоплення бойовим духом і завзяттям українців, обіцянкою захищати демократію та свою державу.

«Ми розуміємо, що це наступ не тільки на вашу країну, а й на інші країни Європи та на НАТО. Ми підтримуємо Україну через НАТО. Я тут, наше посольство тут, посольство Естонії тут, інші посольства європейських країн перебувають тут, в Україні. Ми з вами і нікуди не зникнемо», – наголосила вона.

Наразі продовжується формування підрозділів територіальної оборони. Сьогодні одним із пріоритетних завдань є допомога з організаційно-матеріальним забезпеченням підрозділів тероборони, що розгортаються.

Наприклад, саме завдяки ініціативі партії «Слуга Народу» скликаються позачергові сесії місцевих рад. Станом на 20 лютого, тільки в Житомирській області з місцевих бюджетів на потреби територіальної оборони регіону додатково виділено майже 6 мільйонів гривень.

Нардепи від партії «Слуга Народу» передали оргтехніку підрозділам територіальної оборони Житомирщини


Народні депутати України, фракція «Слуга Народу», Арсеній Пушкаренко та Ігор Герасименко передали комп’ютерну техніку для Житомирської бригади територіальної оборони. Всього 10 комплектів (ноутбук + багатофункціональний пристрій) для обласного штабу.

Ще 20 комплектів буде передано протягом тижня в усі батальйони області. Зокрема, в понеділок народний депутат від партії «Слуга Народу» Богдан Кицак передав оргтехніку Бердичівському батальйону територіальної оборони.

«Перед бригадою та батальйонами територіальної оборони стоїть завдання формувати резерв особового складу, аби у випадку агресії Російської Федерації можна було оперативно розгорнути оборону регіону. Сьогодні ми передали для бригади оргтехніку, яка потрібна для формування бази резервістів особового складу, адже тероборона – це частина Збройних сил України», – підкреслив Арсеній Пушкаренко.

За словами командира бригади полковника Михайла Мужука, комп’ютерна техніка вкрай потрібна для повноцінної організації роботи бригади. Тим більше з початку формування частини тут уперше отримують обладнання.

«Люди і зброя – це головне, але зараз ми продовжуємо формування. І також буде забезпечення матеріальними засобами. Їх ми будемо не просто роздавати, а в першу чергу ставити на облік. Тому ці ноутбуки якраз для заведення обліку», – сказав Михайло Мужук.

У свою чергу народні депутати від партії «Слуга Народу» обіцяють всіляко підтримувати територіальну оборону.

«У держави кошти є. Але зараз потрібно включитися, позапускати процеси і внутрішні механізми для того, щоб запрацювало фінансування згідно з законодавством. А поки на цей час ми будемо вас підтримувати, та громади безпосередньо теж будуть вас підтримувати», – звернувся до військовослужбовців Герой України, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Ігор Герасименко.

Наразі потреба тероборони області в фінансуванні складає близько 2 млн грн. Для того, щоб оперативно вирішити це питання, партія «Слуга Народу» ініціює через свої фракції скликання позачергових сесій місцевих рад для виділення додаткових коштів на функціонування територіальної оборони регіону. Відповідне рішення було ухвалено під час екстреного засідання Політради обласної організації партії в прикордонну Овручі.

Нагадаємо, що партія «Слуга Народу» сприятиме формуванню сил територіальної оборони в усіх регіонах України. Відповідне доручення віддала голова партії Олена Шуляк.

Житомирська обласна рада на позачерговій сесії виділила 2 млн грн на територіальну оборону регіону

Розгляд відповідного рішення ініціювала фракція «Слуга Народу» в обласній раді.

Кошти виділяються безпосередньо бригаді територіальної оборони Житомирщини, яка визначатиме їх розподіл для вирішення першочергових потреб.

«Скликання позачергової сесії обласної ради було ініційоване мною, як головою обласної ради, та головою облдержадміністрації. Було також відповідне звернення депутатів від партії «Слуга Народу». Воно було підтримане всіма політичними силами без винятку. Коли питання стосується підтримки територіальної оборони, весь депутатський корпус – єдиний», – зазначив голова Житомирської обласної ради від партії «Слуга Народу» Володимир Федоренко.

Також за ініціативи депутатів фракції «Слуга Народу» сьогодні відбулося позачергове засідання Житомирської міської ради. Депутати підтримали виділення 1,6 млн грн на потреби Житомирського батальйону територіальної оборони. 

Нагадаємо, що рішення про скликання позачергових сесій місцевих рад Житомирщини для виділення грошей на потреби тероборони було ухвалено на екстреному засіданні Політради обласної організації  партії «Слуга Народу» в прикордонному Овручі. Планується, що відповідні сесії відбудуться найближчими днями.

Арсеній Пушкаренко: Громади Житомирщини мають виділити додаткові кошти на тероборону

Політрада Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу» доручила фракціям, які представляють політсилу в місцевих радах, скликати позачергові сесії для виділення додаткових коштів на функціонування територіальної оборони регіону.

Скликати сесії для ухвалення відповідних рішень представники «Слуги Народу» мають протягом 5 днів.

Про це розповів очільник Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу», народний депутат України Арсеній Пушкаренко за результатами засідання політради партії на Житомирщині. Засідання відбулось у місті Овручі, неподалік кордону з Білоруссю за дорученням голови партії «Слуга Народу» Олени Шуляк.

«Сьогодні є приблизно 2 млн грн дефіциту в фінансуванні всіх батальйонів області. Йдеться про ремонт і облаштування приміщень, які були передані місцевою владою для територіальної оборони. Йдеться про збройові кімнати, про так звані «секретки», про кімнати чергування. Думаю, кожна громада зможе знайти по 50-100 тис. грн. Ми ж, народні депутати, узяли на себе питання забезпечення оргтехнікою бригади та батальйонів», – заявив Арсеній Пушкаренко.

Очільник Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу» наголосив, що представники влади та чиновники в нинішній драматичній ситуації як ніколи мають продемонструвати єдність.

«Ми як провладна політична сила несемо відповідальність за ситуацію в державі», – зазначив він.

У засіданні політради також узяли участь народні депутати, депутати Житомирської обласної ради, місцевих рад від «Слуги Народу» та очільники громад.

Нагадаємо, раніше група народних депутатів від «Слуги Народу» в межах парламентського контролю відвідала білорусько-український кордон в районі пропускного пункту «Виступовичі» на Житомирщині для перевірки оперативної ситуації в регіоні.

За результатами наради очільник Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко повідомив, що ситуація в області та прикордонних громадах контрольована та координована.

Нардеп Арсеній Пушкаренко: Територіальна оборона це серйозний запобіжник для агресора

«Протягом місяця Україна матиме укомплектовану територіальну оборону!» - про це з трибуни Верховної Ради України заявив народний депутат, фракції «Слуга Народу», Арсеній Пушкаренко.

За словами нардепа, останнім часом шириться навмисне інформаційне нагнітання ситуації, кібератаки, фейки. Все це – частина гібридної війни Російської Федерації. Але ситуація під контролем! 

Уже сьогодні по всій країні формуються штаби та підрозділи територіальної оборони. Ще восени були проведені збори та навчання перших груп.

Зокрема, Арсеній Пушкаренко повідомив, що всі визначені командири територіальної оборони Житомирської області прибули на ввірені території. Триває формування штабів і наповнення резервістами. У цілому, підрозділи територіальної оборони Житомирщини вже сформовані більше ніж на 70%.

«Я переконаний – протягом місяця ми будемо мати укомплектовану територіальну оборону по всій Україні! У прикордонних областях сьогодні 70% територіальної оборони вже існує. І протягом кількох тижнів матимемо 90%», – зазначив Арсеній Пушкаренко.

Депутат звернувся до колег із закликом під час перерви у пленарних засіданнях виїжджати на місця, зустрічатися з командирами тероборони, надавати допомогу та сприяння в розгортанні та формуванні підрозділів.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон, згідно з яким із 1 січня 2022 року в усіх регіонах України розгортаються підрозділи територіальної оборони.

Територіальна оборона – це частина Збройних сил України. Згідно з планом, до підрозділів територіальної оборони увійде близько 130 тисяч чоловіків і жінок. У разі потреби вони зможуть оперативно стати на захист своїх громад і населених пунктів.

В с. Зубковичі під час ліквідації пожежі виявлено тіло чоловіка без ознак життя

7 січня о 10:57 за екстреним номером «101» надійшло повідомлення про пожежу в приватному дерев’яному житловому будинку в с. Зубковичі Олевської громади Коростенського району.

Нардеп Арсеній Пушкаренко: На Житомирщині вчителі 59 громад отримали сучасні ноутбуки на 46 мільйонів гривень

Нова техніка закуплена в межах великого національного проєкту Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України «Ноутбук кожному вчителю». Це важливий крок для реалізації ще однієї ініціативи Президента Володимира Зеленського – максимальної цифровізації державних послуг, зокрема – освітніх.

Денис Монастирський: Уже цього тижня поліцейські автомобілі «фантоми» розпочнуть стежити за порядком на дорогах України

Уже цього тижня поліцейські автомобілі «фантоми» розпочнуть стежити за порядком на дорогах України.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в ефірі програми «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер» - повідомляється на сайті Департаменту комунікації МВС України 24 січня.

Підписатися на цей канал RSS