Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 23 вересня 2019 — Інформаційний портал міста Олевськ

В Білокоровичах від переохолодження загинула жінка

 В Олевському районі внаслідок загального переохолодження тіла загинула жінка 1966 року народження.
 "Трагедія сталася 20 вересня в селищі Білокоровичі. Непритомну жінку побачив на вулиці сусід та викликав "швидку". ЇЇ було доставлено до реанімаційного відділення центральної районної лікарні. На жаль, життя людині врятувати не вдалося", - поінформували в райдержадміністрації.
  До речі, від початку цього року внаслідок переохолодження організму постраждало 7 осіб.
  Управління цивільного захисту населення облдержадміністрації звертається до громадян з проханням бути обачними під час ускладнення погодних умов.
 Пам'ятайте! Навіть нетривале переохолодження організму може серйозно позначитися на здоров'ї. Не зайве також нагадати, що зловживання алкоголем є першопричиною лиха.

                                                       Микола Мінчук,
                                                       головний спеціаліст управління

Щоб уникнути переохолодження та обмороження тіла, варто
дотримуватися простих правил:


 Носіть просторий одяг. Це сприяє циркуляції крові. Краще одягнути три тонких светри, ніж один грубий. Між шарами одягу залишається повітря, яке утримує тепло.
 Тісне взуття, відсутність устілок сприяють обмороженню кінцівок ніг.
 Не виходьте на мороз без шарфа і рукавичок, бажано з шерсті або таких, що не промокають, з хутром всередині.
 Не вживайте алкогольних напоїв! Алкогольне сп’яніння створює ілюзію зігрівання, а насправді лише провокує ще більшу тепловіддачу.
 Не куріть на морозі! Куріння зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш вразливими до холоду.
 Не носіть на морозі металевих прикрас, в тому числі золотих і срібних. Метал охолоджується швидше тіла, сережки можуть пристати до мочки вуха. Персні та каблучки ускладнюють циркуляції крові, що прискорює обмороження рук.
 Перед виходом на мороз бажано попоїсти – це подарує вам додаткову енергію. Не можна виходити на вулицю з вологим волоссям! Тому на час морозів від ранкового миття голови перед роботою краще відмовитися.
 У дітей терморегуляція не налагоджена, а у літніх людей порушена. Тому бабусі з дітьми не повинні гуляти на морозі довше 15-20 хвилин. Слід зайти і погрітися в теплому приміщенні.
 Не дозволяйте обмороженій ділянці (найшвидше переохолоджуються ніс, вуха, щоки) замерзнути ще раз. Тоді пошкодження можуть бути ще більшими. Якщо відчули переохолодження, потрібно зайти у найближче кафе, магазин, під’їзд, будь-яке тепле приміщення, щоб зігрітися. Змерзлі руки можна швидко відігріти під пахвами. На вітрі ймовірність обмороження збільшується!

Перша медична допомога при переохолодженні

Легкий ступінь переохолодження (озноб, м'язове тремтіння, загальна слабкість, важкість пересування, блідість шкіри), постраждалого:

  • одягніть тепло, напоїть гарячим чаєм;
  • примусьте виконувати інтенсивні фізичні вправи.

Середній ступінь переохолодження (синюшність губ і шкіри, ослаблене дихання, пульс стає рідшим, з'являється сонливість, втрачається спроможність до самостійного пересування), постраждалого:

  • розітріть вовняною тканиною, якщо є змога, зігрійте під теплим душем або у ванній (температуру води підвищуйте поступово від 30-35°C до 40- 42°C);
  • тепло одягніть, зігрійте грілкою (зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температури);
  • бажано звернутися по медичну допомогу.

Важкий ступінь переохолодження (з'являється втрата свідомості, життєві функції поступово знижуються):

  • негайно зверніться по медичну допомогу.


  • Опубліковано в Події
Підписатися на цей канал RSS