Надихаюче відео з вікового Поясківського лісу на Олевщині

Турбую від природоохоронного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів», який в Україні впроваджує Українське товариство охорони птахів.
Хочемо поділитися свіжим відео з Поясківського лісу (Олевський район, Житомирська обл.), яке було знято у липні 2021 року.
Посилання на відео: https://fb.watch/7a1oOrVWgT/   

Автор відео - Сергій Канциренко / Українське товариство охорони птахів

Поясківський ліс – яскравий, один не з багатьох збережений старовіковий ліс Полісся. Скарбниця вікових деревостанів дуба, сосни і берези. Тут гарно прослідковується природність та різний вік дерев: від велетнів «старців-дідів» до середньовікових більш струнких і менших «батьків» та молодих невеликих дерев-підлітків. Такий ліс на відміну від штучно висадженого кріпкий і пристосований для довгого життя. Повалені мертві дерева відкривають простір для сонця та слугують добривом для росту нащадків. Полісся зберігає дивовижні куточки дикої природи.

Експерти з лісівничих питань міжнародного природоохоронного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів» виявили на території Житомирської області 724,4 га природних лісів у ДП "Овруцьке ЛГ", ДП "Овруцьке СЛГ", ДП "Олевське ЛГ", ДП "Словечанське ЛГ".

Територія Поясківського лісу входитиме в територію нового біосферного резервату.

У 1976 році була започаткована міжнародна система сертифікації цінних природних територій, яка надає статус біосферного резервату.

Чому відмічають такі території? Це засвідчує винятковість місцевості за показниками збереженої природи та біорізноманіття, а також традиційної культурної спадщини. Статус біосферного резервату дає можливість захищати багатства рослинного і тваринного світу та стало використовувати природні ресурси з можливістю економічного та культурного розвитку місцевих громад.

Нині до світової мережі біосферних резерватів входить 714 еталонні території сталого розвитку в 129 країнах. В Україні існує 8 біосферних резерватів.

Зараз на отримання сертифікату біосферного резервату номінуються території Прип’ятського Полісся Житомирської та Рівненської областей. Цей статус не спричинить внесення змін до діючих нормативно-правових актів України, не внесе жодних змін щодо власності на землю, ресурси, інфраструктуру чи земле- і природокористування, не приведе до введення нових обмежень. Залишаться лише ліміти, які існували згідно з законодавством, зокрема для територій та об’єктів природно-заповідного фонду, водоохоронних зон, видів флори і фауни, занесених до Червоної книги України та міжнародних актів, ратифікованих Україною.

повагою,
Тетяна Журій
менеджер комунікацій природоохоронного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів»
+380 66 2080338

Останнє редагуванняП'ятниця, 06 серпня 2021 11:28

Останні з Редактор

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається