Фільтрувати матеріали за датою: Четвер, 16 грудня 2021 — Інформаційний портал міста Олевськ

Арсеній Пушкаренко: Разом розбудовуємо Олевщину на краще

Сучасну амбулаторію для жителів прикордонного села та дитячий будинок сімейного типу для родини Таргонських відкрили народний депутат від партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко та голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко під час візиту до Олевської громади. Також вони вручили нові ноутбуки для вчителів.

У межах «Великого будівництва» відкрито 22-гу амбулаторію

У селі Хочине, що розташоване майже під україно-білоруським кордоном, запрацювала сучасна амбулаторія. Вона стала 22-ю на Житомирщині, що побудована в межах програми Президента «Велике будівництво».

Місцевим жителям більше не доведеться їздити по медичну допомогу за 30 кілометрів до Олевська. Відтепер якісні медичні послуги – за місцем проживанням. Амбулаторія обслуговує більше 3 тисяч жителів Хочине та прилеглих сіл, зокрема Юрового, Перги, Копище, Майдану Копищанського та Рудні Хочинської.

Вартість будівництва – 9 мільйонів гривень. З них 10% – співфінансування з місцевого бюджету. Інше – державна субвенція.

«У кожній громаді ми створюємо ту інфраструктуру, на яку чекають люди. Ту, яку вони потребують. Я думаю, що за 30 років, вибачте, розрухи в інфраструктурі наші громадяни заслужили, щоб сьогодні вони мали якісну і освітню, і медичну, і дорожню інфраструктуру», – зазначив Арсеній Пушкаренко.

Фото: Арсеній Пушкаренко: створюємо інфраструктуру, на яку чекають люди

Сучасна амбулаторія має: реєстратуру, два кабінети сімейних лікарів, маніпуляційний та оглядовий кабінети, процедурну та стерилізаційну, кімнату для персоналу та залу очікувань, кабінети щеплень і здорової дитини, підсобні та туалетні кімнати, в тому числі інклюзивні.

 

Фото: Нова амбулаторія оснащена всім необхідним, щоб надати якісну медичну допомогу

Для своєчасного обслуговування пацієнтів державою придбано новий «Renault Duster».

Також у приміщенні амбулаторії передбачене житло для лікаря, зокрема, двокімнатна квартира. До речі, як повідомив Віталій Бунечко, вже є лікарка-інтерн, яка закінчує навчання і запевнила, що повернеться до жителів, які вкрай на неї потребують.

 

Сергій Лисицький: люди зможуть отримувати медичну допомогу і послуги оперативно та якісно

«Наша Олевська громада – найбільша в Україні. Всі населені пункти розкидані один від одного на досить пристойні відстані. Коли такі амбулаторії будуть відкриватися у якомога більшій кількості сіл, люди зможуть отримувати медичну допомогу і послуги оперативно та якісно. Адже лікар зможе дістатися до пацієнта значно швидше», – зазначив Олевський міський голова Сергій Лисицький.

Є співпраця, є і результат!

Освітяни Олевської громади отримали 60 нових ноутбуків. Вони закуплені в межах національного проєкту «Ноутбук кожному вчителю» від Міністерства цифрової трансформації та Міністерства освіти і науки.

Це перша партія з 638 ноутбуків, які будуть передані 13 громадам Коростенського району.

 

Фото: Директори шкіл Олевської громади отримали нові ноутбуки для своїх закладів

Усього по області нову комп’ютерну техніку – майже 2400 ноутбуків – отримають вчителі 183 закладів освіти у 59 громадах. Загальна вартість ноутбуків 32 мільйони гривень.

«Завдяки ініціативі Президента України з діджиталізації державних послуг, зокрема й в освітній сфері, ми бачимо суттєві зміни на краще у громадах Житомирщини», – відзначив Віталій Бунечко.

Сьогодні сучасний ноутбук – це спосіб полегшити вчителю щоденний навчальний процес, особливо в умовах «дистанційки». А для дітей зробити навчання цікавішим.

«Це один із кроків покращення якості освіти. Я переконаний, що за наступні кілька років кількість ноутбуків для наших вчителів буде збільшуватися, а матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів – покращуватися. Це ще один приклад синергії центральної влади та місцевого самоврядування. Адже програма діє на умовах співфінансування: 70% – сплачує держава, 30% – громада. Коли є така співпраця, ми маємо і результат», – підкреслив Арсеній Пушкаренко.

Родина Таргонських отримала нове житло

В Олевській громаді відкрили дитячий будинок сімейного типу. На входини до нової оселі із солодощами та подарунками завітали народний депутат України, фракція «Слуга Народу», Арсеній Пушкаренко, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко та Олевський міський голова Сергій Лисицький. Вони привітали родину з цією чудовою подією і висловили щиру подяку за те, що вони наважилися на цей відповідальний крок.

Родина Таргонських ще у 2014 році прийняла рішення взяти прийомних діток, хоч рідних теж мають. Тепер вирішили створити дитячий будинок сімейного типу, і влада їм у цьому допомогла.

«Держава всі зусилля від Президента і до керівників громад, до соціальних служб направляє, щоб усі діти були в родинах», – зазначає Арсеній Пушкаренко.

Фото: Арсеній Пушаренко: Докладаємо зусиль, щоб розв'язати проблему сирітства

У будинку облаштовані вітальня, передпокій, дитячі кімнати, спальня, кухня, ванні кімнати, санвузли. Оселя повністю відремонтована і готова для проживання дітей й батьків. Загалом на оновлення та придбання будинку витрачено майже 1,9 мільйона гривень. Також для родини гарним подарунком стала нова побутова техніка.

«На Житомирщині залишилось майже 100 дітей без батьківського піклування, які поки не влаштовані у сім’ї. Тож, що більше ми докладатимемо зусиль до створення таких закладів, то швидше зможемо розв'язати проблему сирітства. Зараз в області функціонує 152 прийомних сім’ї, в яких виховується 293 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також 63 дитячих будинки сімейного типу, де знайшли нову родину 409 дітей», – розповів Віталій Бунечко.

Іван Юр’єв

 

 

Підписатися на цей канал RSS