Які обмеження діятимуть у Житомирській області при введені надзвичайного стану

Перевірки транспорту, заборона на проведення масових заходів і мітингів, посилена охорона держструктур та інфраструктурних об'єктів – саме це очікує Житомирську область у разі введення надзвичайного стану.

Про це під час брифінгу 23 лютого повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Він наголосив, що суттєвих змін для громадян не буде, адже надзвичайний стан впроваджується для ефективної роботи правоохоронних органів та силових структур.

«Наголошую, в Україні вводиться не воєнний, а надзвичайний стан. На території областей починають діяти оперативні штаби під головуванням голів державних обласних адміністрацій. Хочу повідомити, що сьогодні о 16:30 буде зібраний такий штаб, який буде найближчий час створено моїм розпорядженням, як голови ОДА. Зараз готую відповідне розпорядження, ми проведемо перше засідання оперативного штабу вже сьогодні. Хочу наголосити, що комендантська година на території областей та міст вводитися не буде, допоки не буде прийнято відповідне рішення, зараз мова про це не йде взагалі. Може обмежуватися рух транспорту та проводитися його огляд. Встановлюється заборона на проведення масових заходів, забороняється проведення мітингів. Для звичайних громадян фактично нічого не зміниться, хіба що люди можуть побачити більше перевірок на дорогах, більше контролю на вулицях та навколо держустанов, спеціальних об'єктах держави та економіки та інфраструктурних об'єктах. Це рішення ухвалюється для того, аби правоохоронці, прикордонні та спецслужбістські компоненти держави були ефективніші у даних умовах», - сказав голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Поліцейські кажуть, водії мають розуміти необхідність перевірки транспортних засобів та з розумінням поставитися до роботи правоохоронців.

«Раніше зупинка транспортного засобу мала конкретні підстави. Якщо працівник поліції зупинив транспортний засіб, то законом було чітко визначено, за яких підстав. У введенні надзвичайного стану представник поліції може зупинити будь-який транспортний засіб, перевірити вміст та наявність документів. Водіям транспортних засобів потрібно нормально до того ставитися, оскільки буде введений надзвичайний стан – і це така превентивна діяльність, яка просто необхідна», - наголосив т.в.о. начальника ГУНП в Житомирській області Володимир Шевців.

Також найближчим часом в області мають організувати збори для резервістів та особового складу тероборони.

«Будуть у нас проходи збори протягом 30 діб, до цих зборів ми практично готові. Резервісти – це особовий склад, який з нами вже працював, з ними були проведені одні збори. Це фахівці, ми їх поіменно знаємо, в обличчя. Решта особового складу буде добиратися до кількості, яка буде визначена до вимог і вказівок старшого начальника. Ці збори почнуться після відповідних вказівок вищого керівництва», - повідомив командир 115-ої окремої бригади територіальної оборони Михайло Мужук.

За словами голови Житомирської ОДА, надзвичайний стан в країні можуть запровадити вже сьогодні.

«Згідно з законодавством України Верховна рада прийме рішення щодо введення надзвичайного стану протягом 48 годин, але ми очікуємо на прийняття цього рішення сьогодні ввечері», - сказав Віталій Бунечко.

Також варто зазначити, що оперативний штаб може розширити обмеження в області, але наразі додаткових обмежень впроваджувати не планують.

Нагадаємо, 23 лютого на засіданні РНБО вирішили запровадити в Україні надзвичайний стан на 30 днів, рішення має затвердити Верховна рада

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається