Нові Правила дорожнього руху: які знаки з’являться на дорогах з 1 листопада

Кабінет Міністрів України ухвалив проект змін до Правила дорожнього руху, котрі набудуть чинності вже 1 листопада. Розповідаємо про ключові нововведення.

Переважна більшість нововведень пов’язана з розширенням прав та свобод для велосипедистів. Також передбачається введення нових дорожніх знаків та розмітки.

Велика частина змін пов'язана з рухом велосипедистів:

  • дається нове визначення велосипедної доріжки
  • вперше вводяться поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду.
  • детально регламентується, як повинні переміщатися велосипедисти, вказані їх права та обов'язки.
  • регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

Нові знаки

З'являться нові дорожні знаки: житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборони руху транспортних засобів та інші.Нова розмітка

Вводиться нова розмітка для позначення “лежачого поліцейського”, виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв'язки, перед виходами з території шкіл, яка вказує місце концентрації ДТП, для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо. До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки у відповідності до положень ДСТУ 2587:2021, де крайової є лише розмітка 1.2, яка в залежності від дозволеної швидкості руху може бути різної ширини.

Останнє редагуванняСереда, 27 жовтня 2021 11:58

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається