Обміняти паперовий паспорта на ІD-картку тепер можна в будь-який час

З 1 листопада 2018 року будь-який громадянин України зможе за бажанням в будь-який час обміняти паспорт у вигляді книжки на ID-картку.

Про це повідомили в прес-службі Кабінету міністрів України. "3 жовтня 2018 року уряд вніс зміни в постанову Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України".

Тому з 1 листопада 2018 року громадяни України зможуть обміняти паспорти у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням в будь-який час", – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що обов'язкова заміна документів законодавством не передбачена: згідно із законом, усі раніше видані документи будуть діяти до закінчення терміну їх дії. Введення паспорта у формі картки в Україні почалося у січні 2016 року. Зараз нові паспорти видаються лише у разі обміну паспорта замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку. Наголошується, що головною метою введення нового документа є безпека суспільства, захист від підробки та крадіжки особистих даних. Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого становить 279 гривень.

Останнє редагуванняЧетвер, 04 жовтня 2018 14:56

Схожі матеріали (за тегом)

Останні з Редактор

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається