Нацбанк презентував монети номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень

Нові грошові знаки вводяться в обіг з 27 квітня 2018 року. Національний банк України у відповідності з політикою оптимізації готівкового обігу України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 гривень. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як повідомляється, введення в обіг нових грошових знаків буде проходити в два етапи: - перший етап - 27 квітня 2018 будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні;

- другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривень будуть вводитися в обіг в 2019 - 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково).
    Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу - поки монети поступово не замінять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші вартістю 1, 2, 5 і 10 гривень будуть в обігу паралельно з металевими, до останньої паперовій гривні. Вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень Національний банк не буде, але припинить друкувати ці банкноти і додатково поповнювати ними грошовий обіг. 

    Нові обігові монети будуть мати сріблястий колір, будуть невеликими, легкими і зручними для розрахунків. Працюючи над їх дизайном Нацбанк вирішив зберегти портрети видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номінальною вартістю 1 гривня зображено портрет князя Володимира Великого, 2 гривні - князя Ярослава Мудрого, 5 гривень - гетьмана Богдана Хмельницького, 10 гривень - гетьмана Івана Мазепи. На аверсі монет зображено малий державний герб України (тризуб), номінал, назва країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту. 
     Кольором і розміром нові монети будуть помітно відрізнятися від інших номіналів монет, що допоможе населенню легко визначати номінал.

      В рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу з 01 липня 2018 року в Україні будуть застосовуватися правила округлення загальних сум готівкових розрахунків. Відповідні норми містяться в постанові правління Національного банку України "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів", яким передбачається:

1. Національний банк України припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. У той же час всі ці номінали розмінних монет і надалі будуть залишатися в обігу. Проте надалі готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів.

2. Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок продовжать виконувати функцію засобу платежу (грошова одиниця України - гривня і надалі буде дорівнює 100 копійкам).

3. Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила округлення загальної суми покупки: - сума, закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок; - сума, закінчується від 5 до 9 копійок, округлюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

4. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцю решту цими номіналами.

5. При безготівкових розрахунках округлення не буде здійснюватися.

6. Населення і надалі зможе використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа - встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 коп.

Ціни від впровадження округлення не зміняться, а значить реалізація цієї ініціативи не призведе до подорожчання товарів і послуг. Введення правил округлення не вплине на інфляцію як безпосередньо, так і опосередковано, оскільки мова йде про правила округлення всіх товарів у чеку, а не про ціни на окремі товари.

За словами в. о. голови НБУ Смолія, ефект від нововведення можна буде відчути вже через 2-3 роки.

Останнє редагуванняП'ятниця, 16 березня 2018 13:26

Останні з Редактор

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається