В авангарді спортивного життя Олевщини

До 20-річчя Олевської ДЮСШ

Протягом двох десятиліть на сторінках газети «Зорі  над Убортю», а згодом – і «Незалежної», регулярно з’являються замітки про успіхи олевських борців на різноманітних турнірах. Джерела цих успіхів пов’язані з іменем тренера, майстра спорту Володимира Попкова. Саме з його ініціативи в нашому місті була заснована Олевська дитячо-юнацька спортивна школа, яка у жовтні ц.р. відзначила своє 20-річчя.  Школа діяла як багатопрофільна, діти займалися як ігровими видами спорту, так і боротьбою. Масове захоплення юного покоління вільною боротьбою, розвиток цього виду спорту  дало можливість у 2007 році,  також з ініціативи В.Ф.Попкова, відкрити в Олевську спеціалізовану ДЮСШ – школу  боротьби, який функціонує на Олевщині понад десяти років.

Спортивні школи нашого району охоплюють заняттям спортом сотні дітей міста та навколишніх сіл, формують фізичне здорове покоління. Саме це є головним  сенсом їх діяльності, а не лише перемоги, кубки, медалі та грамоти. Хоча, звичайно, кожне досягнення наповнює гордістю серця спортсменів, їх тренерів та батьків, їх земляків, додає юним спортсменам додаткову мотивацію для занять спортом. Цих досягнень вже чимало, зокрема, нещодавно ми повідомляли про перемогу команди юних футболістів, сформованої на основі вихованців ДЮСШ, в обласному турнірі на Кубок Міністра Оборони.

Тож, слід сказати, що обидві спортивні школи давно вже довели своє право на існування і заслуговують на всебічну підтримку. В їх складі працюють досвідчені, фахові спеціалісти, які віддаються  сповна роботі з дітьми.  Нині Олевську ДЮСШ очолює Валерій Шапорда, заступником директора з адміністративно-господарської роботи  працює Володимир Рабош. Ази ігрових видів спорту, шахів та шашок у школі отримують 300 хлопчиків та дівчаток, які займаються під керівництвом досвідчених тренерів:  з футболу –  Карповця М.М. (Олевськ) та Любиченка С.А. (Білокоровичі), з футболу та волейболу – Коваля І.М. (Жубровичі), з баскетболу – Тимощук В.М. (Олевськ), з шахів та шашок – Савчука М.Я.,  з волейболу –  Чернухи В.С. (Копище), Тимощука А.А. (Варварівка) та майстра спорту з волейболу Шумейко Т.М. (Кишин). Заняття проводяться у приміщенні ДЮСШ та у філіалах, шкільних спорзалах – в Жубровичах, Копищах, Кишині, Варварівці.  На базі ДЮСШ розміщується федерація футболу Олевської ОТГ та районна рада ВФСТ «Колос». Крім власних спортивних змагань серед дітей, дирекція школи організовує  турніри серед дорослих з футболу та міні-футболу, являється організатором відкритої першості з футболу Олевської ОТГ. 

Понад 200 дітей відвідують заняття в Олевській школі боротьби,  свою майстерність їм передають досвідчені тренери: А.П.Кострицький, П.П.Вальчук, Ю.А.Ямчинський, О.В.Булат – усі вони є вихованцями В.Ф.Попкова, який також працює тренером (і виконує обов’язки  директора школи боротьби).

Не зважаючи на труднощі із приміщенням, відсутність належних умов для тренувань (немає навіть умивальника, не говорячи вже про душ) вихованці школи боротьби досягли  визначних досягнень.

Найбільшу славу школі боротьби принесли двоє борців:  майстер спорту Ірина Кирильчук, яка стала чемпіонкою України серед молоді  (2011 рік) та бронзовою призеркою України серед дівчат, брала участь в чемпіонаті Європи серед кадеток, де посіла 5 місце; та майстер спорту Богдан Попков – він тричі ставав чемпіоном України (серед юнаків, кадетів та молоді), завоював срібну медаль на чемпіонаті Європі серед кадетів 2013 року, брав участь в чемпіонаті світу серед кадетів 2013 року (5 місце) та в чемпіонаті Європи серед молоді 2015 року (7 місце). Нині Богдан, який є сином свого тренера В.Ф.Попкова – член національної збірної України, один з претендентів на поїздку на Олімпіаду 2020 року в Токіо.

До галереї слави вільної боротьби Олевщини належать також чемпіони України, майстри спорту  Ірина Александрова,  Андрій Кострицький  та Олег Жолнарчук .

                 Призери чемпіонатів України з вільної боротьби, кандидати у майстри спорту

  1. Олександр Булат (с.Варварівка) – срібна медаль серед чоловіків, тренер В.Ф.Попков.
  2. Сергій Коструба (с.Сущани) – срібна медаль серед кадетів, тренер  Ю.В.Рибін.
  3. Марія Трохимчук (с.Тепениця) – срібна  медаль серед  кадеток, тренер А.П.Кострицький.
  4. Ірина Пархомець (с.Сущани) – срібна медаль серед дівчат, тренер  Ю.В.Рибін. 
  5. Олексій Брайон (м.Олевськ) – бронзова медаль серед юнаків, тренер В.Ф.Попков.
  6. Наталія Нарот (Ковальчук), м. Олевськ – бронзова медаль серед дівчат, тренер В.Ф.Попков.
  7. Дарина Шуста (с.Тепениця) – бронзова медаль серед дівчат, тренер А.П. Кострицький.  
  8. Олександр Скумін  (м.Олевськ) –  бронзова медаль серед юнаків, тренер В.Ф.Попков.
  9. Ярослав Жеребило (м.Олевськ) –  бронзова медаль  серед  юнаків, тренер В.Ф.Попков.
  10. Ярослав Мидловець (с.Корощине) – бронзова медаль серед юнаків (2016 р.), до неї нещодавно додалася срібна медаль чемпіонату України серед юнаків (жовтень 2017 р.), тренери Ю.А.Ямчинський, В.Ф.Попков.

Слід сказати, що дані успіхи у великій пов’язані з людиною, що стояла у джерел масового розвитку на Олевщині боротьби – з Володимиром Федоровичем Попковим. Родом він з  с.Болярка Олевського району, з багатодітної незаможній сім’ї, у якій виховувалося восьмеро дітей. Любов  до спорту у Володимира зародилась під час навчання в Олевському ПТУ-10 завдяки Петру Володимировичу Бичинському, вчителю фізичної культури училища. Походивши на тренування лише два тижні, Володимир  став чемпіоном області серед училищ. З того часу він назавжди пов’язав своє життя із  спортом, а саме з боротьбою.

Після закінчення ПТУ Володимир продовжив тренуватися у Житомирі,  через рік його запросили на навчання у Івано-Франківський технікум  фізичної культури та спорту. І там, будучи на другому курсі, у 18 років він виконав норматив майстра спорту Радянського Союзу з вільної боротьби. У 1983 році розпочалась тренерська кар’єра В.Попкова – на крайній  Півночі, у Республіці Саха-Якутії, де він 5 років працював тренером за контрактом у Експериментальній спортивній дитячій юнацькій школі боротьби м.Нерюнгри.

У 1995 році, коли  в Олевську розпочав свою роботу Центр дитячої та юнацької творчості,  вести гурток боротьби було запрошено Володимира. А 1 жовтня 1997 році, відповідно до розпорядження голови Олевської РДА В.М.Бабича, при відділі фізичної культури  та спорту РДА, була відкрита дитячо-юнацька спортивна школа, яку очолив  В.Попков. То був нелегкий час становлення, школа розміщувалася у пристосованому приміщенні (підвал на бульварі Воїнів-Афганців, 17), діти також займалися у спортивних секціях у шкільних спортзалах під керівництвом тренерів – Валерія Шапорди (футбол), Анатолія Прокопенка (футбол, волейбол), Миколи Примака (боротьба), Миколи Жеребила (боротьба) та інших.

У 2000 році, коли з ініціативи голови РДА З.Р.Фіца та начальника відділу освіти Т.В.Заруби ДЮСШ передали до відділу освіти,  31.07.2000 р. В.Ф.Попкова було звільнено з посади директора (він залишився працювати тренером з боротьби). Директором ДЮСШ 01.08.2000 р. призначили Є.М.Рябого (працював вчителем фізкультури в Олевській ЗОШ №1). У  2003 році ДЮСШ  передали у власність районної ради, виконувати обов’язки директора школи з 09.10.2003 р. став В.М.Шапорда, який працює й донині Саме йому довелося займатися завершенням робіт по переобладнанню для спортивних цілей,  переданого у 2002 році колишнього кінотеатру «Жовтень»: глядацький зал кінотеатру реконструйовано під спортивний зал, обладнано роздягальні, кімнати для тренажерів, для занять шахами і шашками, адмінприміщення (де є кімната для тренерів і для розміщення  бухгалтерів обох спортивних шкіл).

З січня 2007 року в Олевську, у відповідності до розпорядження голови РДА В.С.Черниха від 14.11.2006 року,  відкрилась спортивна школа боротьби, її директором став В.Ф.Попков. З  часу відкриття школи минуло 10 років, але й досі у борців  немає приміщень – ні власного спортивного залу, ні кабінету для директора і тренерів, де б вони могли зберігати документацію школи.  Головною базою для тренування борців вже чимало років являється спортивний зал  ПТУ №10 (нині – ліцею). Тривалий час тренування проводились у спортивній залі ЦДТ (нині – ЦХЕТУМ). Років п’ять тому зал орендував для заняття боксом Анатолій Гречко, він вклав у ремонт приміщення значні власні кошти. Нині зал закритий, боксом ніхто не займається, а борців не допускають через бюрократичні труднощі у відшкодуванні понесених підприємцем витрат. Зал пустує, якось це не по-господарськи...

Крім спортзалу ліцею, групи борців займаються також і у приміщенні олевського дитсадка №13. Діють два філіали школи боротьби: багато років – в Тепениці, з вересні 2017 р. – у Варварівці.  На жаль, закрилися філіали в Сущанах, Кам’янці та Кишині.

Попри все, юні борці та їх тренери і надалі беруть активну участь у різноманітних турнірах, здобувають нові перемоги. Так, протягом 2016 року вихованці школи боротьби взяли  участь у 21-му змаганні, де здобули 46 перших місць, а за перше півріччя 2017 року – у 8 змаганнях, де отримали 33 «золотих» медалі. Кілька днів тому наші борці достойно змагалися в Ужгороді на чемпіонаті України серед юнаків та дівчат (вік від 13 до 15 років) у складі збірної юнаків області,  з 9  членів команди, 5   – це вихованці олевської школи боротьби.  Один з них – Ярослав Мидловець – досяг значного успіху: здобув срібну медаль.  Старшим тренером  команди юнаків Житомирської області на чемпіонаті України працював майстер спорту Володимир Попков, який за свою плідну працю на спортивній ниві  нагороджений Почесною грамотою Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту, грамотою Олімпійського комітету, ювілейною медаллю Президента України до 20-річчя Незалежності України, а нині  очікує на присвоєння  звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» (документи знаходяться на підпису в адміністрації Президента).

Віримо, що попереду у наших борців ще багато яскравих перемог та здобутків, що серед них будуть і чемпіони світу, і олімпійські чемпіони!

Останнє редагуванняЧетвер, 09 листопада 2017 15:04

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається